تاریخ : 23/7/1386 دبی - محل نمایشگاه فرودگاه بین المللی (AirPort Expo)

برنامه گذار : آقایان رضا الوند - حمید شب خیز ( ITN - LIVE- Pen )

محل و هزینه تهیه بلیط :

همانطور که در تبلیغات تلویزیونی در 4 شبکه (3 شبکه وابسته به تلویزیون ایران و جام جم) اعلام شده بود تلفن هایی برای اعلام محل تهیه بلیط قرار داده شده بود . که شامل مراکز خرید دی تو دی - ویدئو البلد و موزیک سنتر می شد. متاسفانه امکان رزرو بلیط وجود نداشت. هزینه هر بلیط 250 درهم(برابر با 63250 تومان) قرار داده شده بود که بخش مهمانان ویژه یا از این قبیل وجود نداشت. در حقیقت به نوعی تمامی بلیط ها از ارزش یکسانی قرار داشتند(ویدئو البلد - محل اصلی فروش بلیت - دبی)
ساعت باز شدن درب ها و شروع مراسم :

درب ها از ساعت 8 شب باز و مراسم میبایست از ساعت 10 شب آغاز گردد.

کنسرت شادمهر و ابی در حالی برگزار شد که دو شب قبل از آن کنسرتی برگزار میشد که بعنوان رقیب این کنسرت چه در مورد خواننده ها و چه برنامه گذاران خوانده میشد. اما مطمئنا با توجه به این موضوع شاید دیرتر برگزار شدن این کنسرت باعث افزایش جمعیتی میشد که انتظار میرفت.بلیت های کنسرت

اکثر تماشاگران به دلیل اینکه هیچ شماره گذاری در مورد بلیت ها وجود ندارد میبایست برای یافتن جای مناسب خود چندین ساعت قبل از اجرای کنسرت در محل حضور پیدا میکردند که این یکی از بزرگترین اشکالات موجود بود که همیشه این موضوع باعث مشکلات زیادی شده است . و مردم در پشت درهای بسته شاید حتی 5 ساعت قبل از مراسم نیز حضور داشتند و صف های خود را برای ورود به این محل بسته بودند. در این میان نیروهای پلیس نیز که از کنسرت دو شب پیش و مشکلاتی که در کنسرت پیش آمده بود که گفته میشد منجر به درگیری پلیس با مردم نیز شده بود در محل کاملا حضور داشتند .

درب های محل از ساعت 8 به روی مردم باز شد و برخلاف صفی که وجود داشت پس از عبور از راهرو به دلیل عدم مراقبت مامورین امنیتی کنسرت هجوم مردم به در های ورودی و داخلی بیشتر شد . و این در حالی بود که کمتر از یک ساعت به اجرای ساعت دقیق کنسرت مسئولین هنوز در حال آماده سازی صحنه بودند!!

پس از استقرار مردم در محل هایی که خود انتخاب کرده بودند که در دو گوشه سالن صندلی هایی قرار داشت که به اندازه یک چهارم مردم هم نمی رسید که البته مردم جلوی صحنه را به انتهای آن و قرار گرفتن در صندلی ها ترجیح میدادند. در حدود 1 ساعت تا 30 دقیقه به ساعت 10 شب که قرار بود کنسرت در این ساعت شروع شود ترانه هایی از خوانندگان کشورمان پخش شد که نکته جالب آن چندین بار تکرار شدن ترانه در طول این ساعت بود و متاسفانه اجرای کنسرت 30 تا 45 دقیقه با تاخیر مواجه بود. که در این میان بهزاد بلور خبرنگار بی بی سی نیز که در دبی حضور داشت به طرف مردم آمد و وارد سالن شد و به گشت درون سالن پرداخت ولی برخلاف شاید انتظار خود استقبال چندانی از وی نشد که ایشان دوباره با فیلمبردار خود وارد سالن شد و با چند نفری مصاحبه کوتاهی انجام داد که احتمالا در قسمت فارسی بی بی سی قرار خواهد گرفت.(بهزاد بلور - خبرنگار بی بی سی - قبل از اجرای برنامه ها)
اما با حضور آقای خادمی و چک کردن وسائل و تجهیزات کم کم آماده اجرای کنسرت میشد که پس از چند دقیقه نوازندگان وارد صحنه شدند و شادمهر نیز با هیجان خاصی وارد صحنه شد و بدون هیچ صحبتی ترانه جدید سبب را اجرا کرد. اجرای زیبای شادمهر به حدی بود که در همان ابتدا مردم خسته از ترانه های تکراری سالن را به هیجان در آورد . که در حقیقت مثل همیشه شادمهر نشان داد که صدای او ضبط شده و زنده بدون تغییر باقی خواهد ماند و حتی بهتر نیز هست. پس از اجرای ترانه سبب شادمهر پس از خوش آمد گویی به مردم به اجرای ترانه باور پرداخت . که این نیز همچنان بی نظیر و استثنایی بود. شادمهر به قدری مسلط ترانه ها را اجرا کرد که هیچ تفاوتی میان اجرای او و صدای ضبط شده به هیچ وجه مشاهده نمیشد. و مردم نیز از این اجرای استثنایی به هیجان آمده بودند و با شادمهر دوستت داریم او را تشویق میکردند. اما نکات کوچکی نیز در طی اجرای برنامه پیش آمد که چند مزاحمی که در سالن وجود داشت باعث آزار مردم شدند که البته با دقت نیروهای امنیتی این مزاحمین به بیرون منتقل شدند که مردم راحت تر به تماشای برنامه بپردازند. و نکته دیگری که در ذهن مردم بود. با توجه به برنامه گذاری حمید شب خیز ایشان در این کنسرت حداقل در میان مردم نبودند که پیش از این انتظار میرفت که به معرفی برنامه خواهند پرداخت اما نه تنها ایشان ، به نظر میرسید هیچ یک از اعضا مشخص 3 تلویزیون یاد شده در این کنسرت حضور نداشتند. و اما کنسرت شادمهر با اجرای بی نظیر شادمهر در طول ساعاتی که ایشان بر روی صحنه بود با ترانه های بی نظیری همچون ژینا ، آدم فروش، حدیث مهربونی و هزار و یک شب که در اشاره ای قبل از اجرای این ترانه هزار و یک شب ، شادمهر اعلام کرد که یکی از پرخاطره ترین ترانه های او بوده که خاطرات بسیاری از این ترانه دارد . آدم فروش ، بی تو ، ستاره ، عمرا ، کل کل و پاییز از ترانه های اجرا شده دیگر شادمهر بودند که شادمهر در این کنسرت قبل از اجرای ترانه پاییز از سیاوش قمیشی به عنوان آهنگساز این ترانه تشکر کرد . و همینطور اجرای ترانه های چشمای عاشق ، خیالی نیست ،محال و پاپ کرن ، آتیش بازی ، و بیا اینجا را به بهترین شکل انجام داد که قبل از اجرای ترانه بیا اینجا به معرفی یکی از آهنگساز ها و خواننده های داخل ایران پرداخت و او را یکی از بهترین ها نام برد که نیما میسحا خواننده کشورمان نام داشت. که شادمهر با این عنوان که من کمتر از کسی تعریف میکنم او را یکی از بهترین ها دانست سپس ترانه بیا اینجا را کوتاه و با تمی متفاوت به همراه نوازنده گیتار خانم خود در گروه اجرا کرد. ترانه محال را برای بار دوم به درخواست و به شیوه ای دیگر اجرا کرد و اجرای خود را با ترانه خیالی نیست پایان داد.ضمنا شادمهر با ویولنی جدید به اجرای ترانه ها پرداخت. در میان ترانه ها شادمهر به اجرای ابی اشاره کرد که بعد از او کنسرت را قرار بود اجرا کند و از کنسرت گذار نا آشنا به گفته خود ، رضا الوند نیز تشکر کرد. مردم بی شک با اجرای ترانه های استثنایی و بی نظیر شادمهر شب زیبایی را تجربه کرده بودند و با شور و هیجان از اجرای بی نظیر شادمهر منتظر اجرای ابی آقای صدا شدند. که ایشان نیز پس از شادمهر با ترانه های قدیمی و جدید خود کنسرت را تا ساعت 3 بامداد ادامه دادند.

اما در میان هنر زیبا و استثنایی شادمهر جا دارد که از هنرمند همیشه همراه شادمهر نام ببریم که همواره در کنار شادمهر به سرپرستی و اجرا در گروه شادمهر پرداخته که نامی نیست جز آقای مازیار خادمی که بدون شک نوازندگی کیبورد او و همیشه کمک او به شادمهر همیشه موثر بوده است که از توجه ایشان نیز بسیار سپاسگذاریم.(مازیار خادمی - بعد از اجرای کنسرت)
نکته هایی که در میان شرح مراسم بود که باعث شد کمی ضعف در کنسرت باشد که از جمله نبودن نظم در مراسم بود این نکته را یاد آور میشود که گرچه کنسرت گذار هایی مثل حمید شب خیز از تجربه بالایی برخوردارند ولی این عدم دقت عمل آنها در اجرای کنسرت باعث ناراحتی هنرمند محبوبی چون شادمهر نیز میشود که ایشان نیز از اینکه در ابتدای مراسم مشکل مزاحمین وجود داشت ناراحت بودند و امیدواریم که شادمهر هنرمند و محبوب همه ایرانی ها در این موارد نیز به برنامه گذار ها اخطار هایی اعلام کند که باعث نشود که اجرای زیبای شادمهر با ناراحتی او از بعضی از افراد پایان گیرد. هرچند که اگر فرد دیگری بغیر از شادمهر در بر روی صحنه حضور داشت ، مطمئنا کنترل اجرای کنسرت از دست او خارج میشد. که این نیز هنر دیگریست از شادمهر عقیلی ، فوق ستاره محبوب.

قسمتی از ویدئو های اختصاصی وب سایت شادمهر را در زیر مشاهده خواهید نمود که در ابتدا نیز میتوانید محل برگزاری کنسرت را مشاهده نمایید و سپس اجرای شادمهر. که البته از بابت مشکلاتی که در تصاویر مشاهده مینمایید پوزش میطلبیم . و خاطر نشان میکنیم که ویدئویی از کنسرت توسط خود کنسرت گذاران فیلم برداری شده و یا در شبکه ها پخش خواهد شد و یا بصورت موارد دیگر آماده خواهد شد. که متاسفانه تلاش ما برای اجازه فیلم برداری حرفه ای برای وب سایت شادمهر به دلیل عدم همکاری نیروهای امنیتی بی نتیجه ماند که از این بابت پوزش میطلبیم.

ویدئو 1 :
تصاویر محل برگزاری کنسرت http://www.shadmehrfans.net/concert1.zip

ویدئو 2 :

اجرای ترانه سبب در ابتدای کنسرت

کیفیت بالا : http://www.shadmehrfans.net/concert01.zip

کیفیت پایین : http://www.shadmehrfans.net/concert1L.zip


+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۶ساعت 9:59  توسط علی  |